Naše zvuková technika
PA systémy

Jsme vybaveni PA systémy firmy NEXO která se řadí do světové špičky ve výrobě velkých ozvučovacích systémů a je akceptována profesionály z celého světa včetně uměleckých hvězd (viz.reference). Máme jak konvenční systém AlphaE, tak systémy tangent array Geo S8 a modulární Geo S12. Novinkou ve vybavení jsou subbasy RS18 což je basový reprobox se směrovou vyzařovací charakterisitkou.

Odposlechy a malé PA systémy

Vsechny malé systémy jsou "bi-amped" tedy aktivní dvou pásmové, což zaručuje vynikající kvalitu reprodukce jak pro aplikace jako pódiové odposlechy, tak pro ozvučení menších akcí jako PA systém.

Mixážní pulty

Mixážní pult je důležitou součástí elektroakustického řetězce. Na jeho kvalitě a funkcích závisí zda bude možné připojit zařízení která chcete použít a zda můžete upravit signál podle požadavků. Naše firma používá profesionální mixážní pulty firmy Allen&Heath od nejvyšší analogové řady ML vybavené VCA přes GL sérii až po špičkový digitální pult iLive-144. Pro menší akce používáme pulty Yamaha 01V96.

Externí signálové procesory

K externím signálovým procesorům patří kompresory, gate, efektové procesory, ekvalizéry, atd. Používáme výhradně výrobky renomovaných značek které jsou vyžadovány zahraničními interprety. Jedná se o značky DBX, Drawmer, Lexicon, Yamaha, T.C., KlarkTeknik, BSS, SPL, Tascam...

Bezdrátové mikrofony a odposlechy

V současné době si nelze představit téměř žádné vystoupení nebo konferenci bez použití bezdrátových systémů. Používáme kvalitní systémy firmy SHURE a to jak mikrofony "do ruky", tak i "belt packy", vše řady SLX4 s automatickým skenováním pásma bez rušení. K dispozici jsou pro náročnější aplikace směrové antény se zesilovačem.
Pro bezdrátový odposlech (tzv. in-ear monitoring) máme systém PSM 200 od stejného výrobce.

Mikrofony a DI boxy

Kvalita mikrofonů a DI boxů má na výslednou kvalitu zvuku velký dopad, proto používáme výhradně kvalitní světově uznávané mikrofony renomovaných výrobců jako jsou řada SM a Beta od firmy SHURE, D řada firmy AUDIX, kondenzátorové mikrofony AKG (C451, C414) nebo legendární Sennheiser D421. Linkové signály zpracováváme DI boxy firmy RADIAL které jsou pro svoji kvalitu používány špičkovými umělci po celém světě.

Komunikace

Staré přísloví praví: "Bez spojení není velení, a bez velení je to....". A ve světě živého ozvučování to platí dvojnásob. Proto používáme drátovou komunikaci AXXENT která umožňuje kvalitní dorozumívání i při velkém okolním hluku a zároveň lze díky tichému světelnému upozornění použít i pro divadlo nebo konferenci.

honza@oplsound.cz, tel: +420 774 541 102